Pravila igre nogometa

Nogomet - brez pretiravanja najbolj priljubljena športna igra na svetu. Veliko število odraslih moških in žensk, pa tudi otrok različnih starosti, igrajo to čudovito zabavo z žogo, ki razvija timski duh, izboljšuje moč, agilnost in vzdržljivost ter spodbuja socializacijo.

Uradna pravila igre nogometa so izredno zapletena in niso dostopna vsakemu otroku. Kljub temu se otroci naučijo igrati to igro v skladu s svojimi pravili, pri čemer uporabljajo le osnovne pojme in zapiske. Kakorkoli, ta ekipa igra vedno izkaže, da je nenavadno zanimiva, vznemirljiva in vznemirljiva.

V tem članku vas opozarjamo na pravila domačega nogometa za otroke, s pomočjo katerih bo vsak otrok ugotovil, kakšno funkcijo opravlja, in kako lahko pomagate vaši ekipi zmagati to težavno tekmo.

Pravila igre nogometa za otroke

Za igro nogometa bo potrebna posebna platforma, ki ne bo daljša od 30-40 metrov in širina 15-30 metrov. Preko dane platforme je narisana funkcija, ki jo deli na 2 polovici, na straneh pa je nastavljenih 6 zastav, od katerih so 4 kotni in 2 srednja.

Na koncih pravokotnika so nameščene ali prikazane enake vhodne odprtine velikosti 3-4 metra. Uradna različica igre je sestavljena iz 2 polovic 45 minut, ki sta ločeni s 15-minutnim premorom. Če mladoletni nogomet igrajo zelo majhni otroci, ki se v tem času lahko utrudijo, se trajanje polčasoma pogosto zmanjša na 15 minut, medtem ko je trajanje prekinitve le 5 minut.

Pred začetkom igre so vsi udeleženci razdeljeni v dve skupini, od katerih ima vsaka izmed njih enako število igralcev od 4 do 11, odvisno od sporazumov med strankami. Preostali fantje ob istem času lahko sedijo na klopi in počakajo na vrnitev.

Vsak član ekipe v nogometu opravlja določeno funkcijo. V tem primeru se lahko vloge med igralci razdelijo na različne načine - vsaka ekipa mora imeti enega vratarja, enega ali več napadalcev, pa tudi igralcev iz sredine in obrambe. Na začetku igre vsak igralec zaseda svoje mesto na terenu na podlagi izbranega dogovora.

Igra se praviloma začne z loti. S svojo pomočjo se določi, katera ekipa bo najprej začela igro, in katera bo neodvisno izbrala vrata. V drugi različici, žoga igra sodnik, in ekipa takoj vstopi v igro, ki mu je uspelo priti najprej.

V vsakem primeru se igra začne na sredini polja, kjer kapitan ene ekipe ali sodnik vstopi v igro. V prihodnosti si udeleženci v celotni tekmi poskušajo čim bolj približati cilju svojega nasprotnika in doseči cilj ter ne dopustiti, da bi igralci ekipe "sovražnika" dosegli svojo polovico polja.

V skladu s pravili igra z roko v nogometu s strani igralcev, z izjemo vratarja, ni dovoljena. Pass, stop in braniti žogo v tej igri je dovoljeno samo z nogami. Pri tem ne morete postaviti nobene noge v drugega ali pa druge roke potisniti z rokami.

Vsako kršitev pravil v nogometu, ki jo takoj določi sodnik ali njegov pomočnik. Odvisno od tega, kaj se je zgodilo, je igralec lahko opozorjen ali odstranjen s polja. Poleg tega lahko ekipi, ki je prekršila pravila, v nogometu dodelila prosti strel ali kazen. Točke, ki so bile dosežene za zadetke, dosežene kot rezultat takih stav, zmagovalna ekipa šteje enako kot druge točke.

V primeru, da na podlagi dveh polovic rezultat tekme ni določen, v skladu s pravili se v nogometu dodeli dodaten čas. Medtem se potreba po tem pojavlja le v primeru, da mora biti igra nujno zmagovalec. V prijateljskih tekmah je žrebanje dovoljeno.

Predlagamo tudi, da si preberete pravila igre v pionirju.