Apple pire krompir za zimo

Pri kuhanju so jabolka univerzalna: kombinirana so z mesom, lahko postanejo del pekov in sladic, osnova omak, kompoti, džemi in jabolčni pire. Slastno jabolčno pire za zimo - odlična možnost za tiste, ki imajo otroke v družini ali kdo ne misli, da jedo krompir sadnega pireja. Takšen pripravek lahko služi kot ločen sladica ali se uporablja kot glavna sestavina v drugih receptih sladic.

Jabolčni pireji za zimo

Kot vedno, najprej bi rad pozoren na osnovni recept. V svojem okviru lahko kot osnovo uporabite posamezna jabolka in njihovo kombinacijo s hruškami in drugimi sadeži.

Sestavine:

Priprava

Preden pripravite jabolčni pire za zimo, morate pripraviti jabolka in hruške ter pustiti sadje, da začne sok. Za pripravo, luščenje sadja, odstranjevanje jedra in razdeljevanje sadja v velike koščke. Pijte jabolka s hruškim sladkorjem in pustite v enamelwareu cel dan. Zjutraj, ko je sadje dovoljeno dovolj sok, jim spraznite malo vode in postavite jedi na srednjo vročino. Odvisno od gostote jabolk in hrušk, lahko kuhanje traja od 15 minut. Ko se kosi mehčajo, jih zmešamo z mešalnikom in samo žganje kuhamo približno 3 minute z aktivnim vreliščem.

Pred-sterilizirajte kozarce in jih razdelite v jabolčni pire. Sterilno posodo zavrtite s predhodno olupljenimi pokrovi in ​​po ohlajanju zapustite obdelovanec na hladnem.

Apple pire brez sladkorja za zimo - recept

Če pridelujete plodove plodove za otroke, potem dajte prednost receptom, ki izključujejo uporabo sladil. Za takšne pire izberite gosto sladko in kislo jabolko.

Sestavine:

Priprava

Jabolke za pire je treba predhodno očistiti iz jedra in kože. Kosi jabolk, napolnjenih z jabolčnim sokom ali majhno količino vode, postavite posodo na srednjo vročino in kuhajte od 6 do 20 minut (odvisno od gostote jabolk). Ko se koščki sadja mehčajo, pretresite vse mešalne blazinice in pustite krompir pire za nadaljnjih 5 minut. V tem času pere in ožemite kozarce. Pire krompir porazdelite v stekleno posodo in jih zavite s opečenimi pokrovi.

Kako kuhati zimzeleno pirejo za zimo?

Ker slive in jabolka vsebujejo dovolj pektina, se pripravljeni sadni pire izkaže ne samo okusno, ampak tudi precej gosto, celo do neke mere ležno.

Sestavine:

Priprava

Olupljene jabolke v posodah iz emajla. Rezine na polovici razrežemo in zmešamo z rezino jabolk. Postavite cimetovo palico in plenite plod. Ko se omaka pojavi v ponvi, jo pustite, da doseže vrenje, nato pa zmanjša toploto in pusti vsebino, da se ohladi, dokler mehka. Za večjo izenačenost se lahko pire krompir obriše skozi sito, da se znebite lupine, sicer lahko vsebino posode povsem izenačite neposredno s kožo.

Prinesite končen sadni pire do vrenja, kuhajte še 5 minut in nato prelijete v olupljene kozarce.

Apple pire s smetano za zimo - recept

Sestavine:

Priprava

Olupljeni kosi jabolk so postavljeni v emajlirane posode, napolnili s sladkorjem, nalijemo v vodo in pustimo vse, da kuhamo, dokler se ne zmehča. Količina vode in sladkorja se razlikuje, odvisno od sladkosti in sočnosti samega sadja. Nalijte v kremo, na poljuben način bičite krompirjev krompir, nato pa vreti 6-8 minut in prelijete v sterilno posodo.